ما شما را درک می کنیم
ArabicEnglishPersian

Blog

دستگاه تمام اتوماتیک تولید ماسک سه لایه پرستاری با ظرفیت تولید نیم میلیون ماسک در روز در دزفول  رونمایی شد

توسط در رویداد ها 21 شهریور 1399

دستگاه تمام اتوماتیک تولید ماسک سه لایه پرستاری با ظرفیت تولید نیم میلیون ماسک در روز در دزفول  رونمایی شد

دستگاه تمام اتوماتیک تولید ماسک ساخته شرکت دانش بنیان پویامکانیک روز سه شنبه با حضور مسوولان محلی در دزفول رونمایی شد.

سرپرست فرمانداری ویژه دزفول در آیین رونمایی از این دستگاه در کوی مدرس دزفول گفت: شرکت‌ دانش بنیان پویامکانیک دزفول توانسته این دستگاه تمام اتوماتیک تولید ماسک را بومی سازی کند در حالی که طبق برآوردهای انجام شده برای خریداری این دستگاه باید هفت میلیارد ریال هزینه می‌شد.

علی فرهمندپور افزود: جوانان دزفول با استعداد و توانایی خود توانستند این دستگاه را تولید کنند که داشتن چنین جوانانی موجب افتخار است و از آنها به صورت تمام قد حمایت می‌شود.

وی ادامه داد: افزون بر ۱۰۰ نفر در این شرکت دانش بنیان مشغول به کار هستند که پیش از این تولید ماسک به صورت دستی را انجام می‌دادند و اکنون نیز خودشان این دستگاه را به عنوان برندی متعلق به دزفول طراحی کنند.

سرپرست فرمانداری ویژه دزفول تولید چنین دستگاهی با قابلیت‌های بالا در این شهرستان را در سطح ملی بی نظیر دانست و گفت: از فعالیت این شرکت ها حمایت می‌شود.

مدیرعامل شرکت دانش بنیان پویامکانیک دزفول نیز گفت: این شرکت از سال ۹۳ در زمینه مهندسی پزشکی فعالیت خود را در دزفول آغاز کرده و در خدمت تولید محصولات هایتک بوده و تاکنون برانکارد هوشمند و چندین وسیله پزشکی دیگر را تولید کرده است.

حسین صاحبی بزاز افزود: با شیوع کرونا از فروردین ماه به این حوزه ورود کردیم و با توجه به اینکه ماسک بیشترین عامل پیشگیری در برابر کرونا است در مدت ۲۰ روز یک خط تولید ماسک با ظرفیت تولید ۱۰هزار ماسک در یک شبانه روز با ۲ شیفت کاری و ۱۳۰ نفر پرسنل آغاز کردیم.

وی ادامه داد: با افزایش تقاضا و گذشت ۶ ماه، تصمیم گرفتیم به علت هزینه بالای خرید دستگاه، خودمان این  دستگاه  را با دانش بومی اختراع کنیم.

مدیرعامل شرکت دانش بنیان پویامکانیک با بیان اینکه این دستگاه در ۲ خط، ۵۰۰ هزار ماسک تولید می‌کند، اظهارداشت: امید است با افزایش پرسنل بتوانیم ماسک‌های پرسی نیز تولید کنیم ضمن اینکه ماسک‌های کودک پرسی که در ایران تولید نمی‌شوند نیز توانستیم تولید کنیم.

وی با بیان اینکه این دستگاه در مدت ۴۵ روز ساخته شده است، افزود: این دستگاه در صورت تقاضا قابلیت ارتقای خط تولید را نیز دارد.

صاحبی بزاز گفت: این دستگاه دارای سیستم نمایش دهنده هشدار، تنظیم و کنترل به صورت هوشمند و الکترونیک دارد که همزمان با هفته تعاون رونمایی شد.

وی افزود: مجوز تولید ماسک به روش پرسی با پروانه بهره برداری رسمی در قالب شرکت و مجوز غذا و دارو برای این کار و تمام استاندارها و مجوزهای لازم را دریافت کرده ایم و خرسندیم که نیاز شهرستان دزفول و سایر شهرستان ها را برآورده می کنیم.

صاحبی بزاز بیان کرد: محصولات این شرکت در سه ماهه اول در استان های سیستان و بلوچستان، ارومیه، تهران، گیلان، خوزستان، کرج، کرمانشاه و شرکت های نفتی توزیع شد.

1 دیدگاه
  1. Thanks for the article post. Thanks Again. Really Cool. Tiphany Armando Emmi

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    سبد خرید